30% ojetých aut má nezjistitelný původ

 

Na českých silnicích se objevuje stále více aut poskládaných z trosek

Stále častěji je možné se na silnicích setkat s auty, která jsou více či méně poskládaná a svařovaná z trosek aut po těžkých bouračkách nebo z ukradených dílů. Takové auto se dá nejčastěji koupit už jako ojeté za velmi výhodnou cenu.

Podle odhadů odborníků to může být až 30 % ojetých automobilů, které mají pochybnou historii nebo nezjistitelný původ. Takto poskládaná auta jsou pro laika téměř nemožné rozeznat od aut originálních. Všechny spáry vzniklé tímto způsobem jsou totiž pečlivě zakryty venkovními panely auta, jako jsou blatníky, plastové díly nebo ochranné nátěry. Největší nebezpeční tak vzniká pro osazenstvo posádky takto vyrobených vozidel při srážce. Auto se totiž doslova rozpadne na několik kusů a všechny bezpečností prvky tak přijdou vniveč.

Nejčastěji takto svařovaná auta odhalí až technici při uzavírání smluv o havarijním pojištění. Havarijní pojištění je pojištění pro případ kdy dojde k poškození auta živelnou pohromou, vandalismem, havarií nebo v případě, že je vozidlo ukradeno. Sjednává se k povinnému ručení a v dnešní době je možné jej uzavřít přes internet, jak tomu nabízí například pojišťovna Direct. Součástí havarijního pojištění jsou také asistenční služby při poruchách nebo nehodách. Asistenční služby je možné využít, jak v na území České republiky, tak i v zahraničí.

Leave a Reply