Audi Q5 Cross Cabrio

 

 

Audi Q5 Cross Cabrio

 

Audi se přidá k Nissanu a začne vyrábět SUV se stahovací střechou. Hlavně nesmí zapomenout na spoustu chromu a LED diod.

Ano, výborně! Přesně tohle trh potřebuje a dodnes jsme bez toho nemohli žít. Automobilový trh nebyl úplný a vlastně jsme všichni neuvěřitelně strádali, dokud nepřišel Nissan se svým modelem Murano CrossCabriolet. Konečně můžeme ze stěn strhnout plakáty Porsche 959 a Ferrari Enzo a nalepíme si tam SUV v kabrioletu.

Stejnou vlnu teď chytá i Audi. Za přibližně rok a půl dorazí otevřené SUV Audi Q5, která bude vycházet z konceptu představeného už v roce 2007 na autosalonu v Los Angeles. Audi chce prý ale vyrobit „jen“ 5000 kusů, což má zaručit exkluzivitu. Spíše si myslíme, že je to maximální počet, který je trh ochoten akceptovat. Nebo vy snad potřebujete SUV se sundavací střechou, které bude vážit dvě tuny?

Ale Američané mají tyhle věci rádi, a právě do USA bude směřovat prakticky veškerá produkce. Proto Audi také počítá s hybridním pohonem a velmi čistým dieselem, který by splnil s přehledem i Euro 6. Největším problémem konstruktérů ale bude poradit si s nárůstem hmotnosti. Dá se očekávat, že k 1720 kilogramům Audi Q5 s pevnou střechou přibude ještě minimálně 100 kilogramů zátěže. Střecha ale bude zřejmě látková, aby se ušetřilo místo.

Leave a Reply