Elektrický Chevrolet Volt – VÍTĚZ

Do letošní volby Green Car of the Year (Zelené auto roku) se zapojily dva hybridní vozy, jeden hatchback s vysokou palivovou účinností a poprvé dva vozy na elektrický pohon. Vítězem pro rok 2011 byl na Auto Show v Los Angeles zvolen elektromobil Chevrolet Volt.

 

Chevrolet ve finále porazil vozy Ford Fiesta, Hyundai Sonata Hybrid, Lincoln MKZ Hybrid a Nissan LEAF. Tyto vozy zvedly laťku v oblasti ochrany životního prostředí a seřadily se za vítězem v nejlepší pětici.

Chevrolet Volt je novým typem elektromobilu, který s generátorem poháněným benzínem rozšiřuje možnosti elektřiny. Díky pohonnému systému Voltec je Chevrolet Volt schopný ujet 25 až 50 mil na jedno nabití, poté benzínem poháněný generátor vyrobí elektřinu pro dalších 300 mil. Tento systém umožňuje elektromobilu ujet delší vzdálenosti.

 Jak lze charakterizovat další úspěšná auta? Ford Fiesta je sportovní hatchback s vysokou palivovou účinností. Hyundai Sonata Hybrid je prvním hybridním vozem značky a podle serveru Greencar.com se designově povedl. Lincoln MKZ Hybrid disponuje efektivní hybridní technologií druhé generace, která bývá používaná ve vozech Ford. Nissan LEAF je zcela nový vůz, který se může pochlubit vysokou technickou úrovní elektrických baterií a nulovými emisemi.

Mezi porotci se sešli odborníci na automobilový průmysl i na životní prostředí. Již při sčítání hlasovacích lístků bylo zřejmé, že začíná nová kapitola soutěže. Ocenění pro Chevrolet Volt znamená příznivé ohodnocení nového typu sériově vyráběných vozidel – elektromobilů. Chevrolet naposledy získal cenu v roce 2008 s vozem Tahoe Hybrid, poté dva roky dominoval „čistý diesel“ – v roce 2009 byl zvolen VW Jetta a loni Audi A3 TDI.

Do letošní volby Green Car of the Year (Zelené auto roku) se zapojily dva hybridní vozy, jeden hatchback s vysokou palivovou účinností a poprvé dva vozy na elektrický pohon. Vítězem pro rok 2011 byl na Auto Show v Los Angeles zvolen elektromobil Chevrolet Volt.

Chevrolet ve finále porazil vozy Ford Fiesta, Hyundai Sonata Hybrid, Lincoln MKZ Hybrid a Nissan LEAF. Tyto vozy zvedly laťku v oblasti ochrany životního prostředí a seřadily se za vítězem v nejlepší pětici.

Chevrolet Volt je novým typem elektromobilu, který s generátorem poháněným benzínem rozšiřuje možnosti elektřiny. Díky pohonnému systému Voltec je Chevrolet Volt schopný ujet 25 až 50 mil na jedno nabití, poté benzínem poháněný generátor vyrobí elektřinu pro dalších 300 mil. Tento systém umožňuje elektromobilu ujet delší vzdálenosti.

Jak lze charakterizovat další úspěšná auta? Ford Fiesta je sportovní hatchback s vysokou palivovou účinností. Hyundai Sonata Hybrid je prvním hybridním vozem značky a podle serveru Greencar.com se designově povedl. Lincoln MKZ Hybrid disponuje efektivní hybridní technologií druhé generace, která bývá používaná ve vozech Ford. Nissan LEAF je zcela nový vůz, který se může pochlubit vysokou technickou úrovní elektrických baterií a nulovými emisemi.

Mezi porotci se sešli odborníci na automobilový průmysl i na životní prostředí. Již při sčítání hlasovacích lístků bylo zřejmé, že začíná nová kapitola soutěže. Ocenění pro Chevrolet Volt znamená příznivé ohodnocení nového typu sériově vyráběných vozidel – elektromobilů. Chevrolet naposledy získal cenu v roce 2008 s vozem Tahoe Hybrid, poté dva roky dominoval „čistý diesel“ – v roce 2009 byl zvolen VW Jetta a loni Audi A3 TDI.

Leave a Reply