Ford Focus 1.6 TDCI EcoNetic

 

 

 

Nový Focus v ekologické a úsporné verzi jen usrkává naftu. Zjistěte, kolik paliva má spotřebovat v kombinovaném cyklu.

Zobrazit galerii Ford Focus se ještě nezačal ani pořádně prodávat a už je tu ekologická verze, která ale bude pro leckoho dávat mnohem větší smysl než kdejaké nepoužitelné elektromobily. Dieselový Ford Focus EcoNetic dostal motor 1.6 TDCI a podle výrobce má spotřebovat v kombinovaném cyklu jen 3,5 litru na 100 km a vypustí pod 95 g/km CO2.

Když tedy naplníte nádrž na 53 litrů nafty po okraj, ujedete s Focusem 1.6 TDCI EcoNetic přes 1500 km. A tomu se žádný rádobyekologický elektromobil nemůže rovnat. Aby se Focusu podařilo dosáhnout tak nízké spotřeby, vedle upravených převodových stupňů a pneumatik s nízkým valivým odporem přidává ještě vylepšenou aerodynamiku se zavírací mřížkou chladiče (koeficient odporu vzduchu klesl na 0,295), systém start/stop a indikátor včasného řazení.

Ford Focus 1.6 TDCI EcoNetic má výkon 105 koní a spolu s šestistupňovou manuální převodovkou by měl podle automobilky nabízet dostatečnou radost z jízdy, jak se na Focus sluší a patří.

Úsporný Focus také nepřínáší žádné kompromisy z hlediska výbavy nebo komfortu cestování. Dostanete všechno, na co jste zvyklí, tedy klimatizaci, elektrická okénka, centrální zamykání, audio systém a další nezbytnosti. Cenu ale bohužel ještě automobilka neuvedla, ani kdy přiveze Focus EcoNetic na ná

Ford Focus 1.6 TDCI EcoNetic má výkon 105 koní a spolu s šestistupňovou manuální převodovkou by měl podle automobilky nabízet dostatečnou radost z jízdy, jak se na Focus sluší a patří.

Úsporný Focus také nepřínáší žádné kompromisy z hlediska výbavy nebo komfortu cestování. Dostanete všechno, na co jste zvyklí, tedy klimatizaci, elektrická okénka, centrální zamykání, audio systém a další nezbytnosti. Cenu ale bohužel ještě automobilka neuvedla, ani kdy přiveze Focus EcoNetic

Leave a Reply