Honda Jazz

Malá Honda Jazz prošla modernizací. Hatchback s variabilním interiérem připomínající multifunkční vozy oblékl novější kabát, dostal lepší standardní výbavu a novou automatickou převodovku.

 

Honda uvedla na trh modernizovaný Jazz - stojí od 299 900 Kč, starší se doprodává od 269 900 Kč

Honda Jazz

Facelift nezměnil vnější rozměry, ale podepsal se na předním i zadním nárazníku, mřížce chladiče a předních i zadních světlometech. Pár změn proběhlo i na přístrojové desce.

Parametry motorů se liší jen minimálně. Stále jsou v nabídce dva benzinové – základní dvanáctistovka a silnější třináctistovka označovaná jako 1.4.

Modernizovaný Jazz dostal nový typ automatické převodovky. Místo dřívější robotizované, která má střeva stejná jako klasická manuální a pouze se tváří jako automat, je nově v nabídce variátor označovaný CVT. Tato převodovka s plynule měnitelným převodem dostala kvůli většímu zapojení řidiče do děje sedm virtuálně přednastavených převodových stupňů, mezi nimiž lze volit páčkou pod volantem.

Základní výbava S se díky modernizaci obohatila o dálkově ovládané centrální zamykání, audiosoustavu s CD/MP3 přehrávačem a polohovatelná opěradla zadních sedadel. Stejně jako dříve obsahuje i nadále šest airbagů, stabilizační systém, metalízu, elektricky ovládaná přední okna a zpětná zrcátka, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a volant seřiditelný ve dvou osách, sklopná opěradla zadního sedadla dělená v poměru 3:2 s možností zvednutí sedáků nebo palubní počítač.

I přes solidní výčet prvků výbavy a tříletou záruku s omezením na 100 000 km je cena 299 900 Kč vyšší než u většiny konkurentů a to nejen mezi hatchbacky, ale i mezi malými MPV.

Starší provedení se prodává se slevou třicet tisíc na verze s motorem 1.2 a čtyřicet tisíc s motorem 1.4, k němuž se jako bonus přidává pětiletá záruka místo běžné tříleté.

Nejnižší výbavu S lze u modernizované verze nově spojit i s motorem 1.4 – za 324 900 Kč. Dostanete k tomu navíc elektrické ovládání zadních oken, vyhřívaná a elektricky sklopná zrcátka nebo ovládání autorádia z volantu.

Dalších třicet tisíc se připlácí za převodovku CVT a asistent pro rozjezd do kopce.

Také druhý stupeň výbavy Trend, který byl dříve k dostání pouze s dvanáctistovkou, se dá nově pořídit s oběma motory i verzí s automatickou převodovkou. Jeho složení se u varianty s motorem 1.2 proti dřívějšku nezměnilo, hlavním prvkem výbavy navíc proti základnímu stupni S je klimatizace.

Vyšším stupňům výbavy Comfort a Elegance (dříve Exclusive) přinesla modernizace některé prvky výbavy navíc – například přední mlhovky a kola z lehkých slitin u Comfortu nebo zatmavená skla zadních oken u Elegance. Ceny jsou ale zvlášť v případě Comfort výrazně vyšší než ty výprodejové na modelový rok 2010.

Starší se doprodává od 269 900 Kč.

Honda uvedla na trh modernizovaný Jazz – stojí od 299 900 Kč.

Leave a Reply