Jak předejít nachlazení?

 

 

 

 

Jak předejít nachlazení? Jezděte starým autem.

Vědci přišli se zajímavým objevem. Řidiči a cestující ve starých autech jsou prý méně náchylní na nachlazení a další respirační choroby.

Lámete si hlavu nad tím, proč jste za poslední rok, co jezdíte svým novým Golfem s bezchybným těsněním oken a dveří byli již desetkrát nastydlí, zatímco během vlastnictví starého Fiatu, do kterého zatékalo, vás rýma neskolila ani jednou? Možná je na vině právě příliš dokonalá izolace vašeho nového auta od okolního prostředí.

Vědci z Austrálie a Nového Zélandu na svém výročním setkání předložili studii, podle které jsou právě majitelé nových aut mnohem náchylnější k nachlazení. Jako důvod uvedli příliš dokonalou izolaci aut, takže dovnitř neproniká čistý vzduch. Bacilům a bakteriím se uvnitř auta daří, množí se hlavně v klimatizaci a místech, které jsou špatně větrány a kde se drží vlhkost.

Staré auto prý hůře těsní dveře a okna, a tak dovnitř proniká čerstvý vzduch. Interiér starého auta také lépe větrá a nedrží se v něm tolik vlhkosti. Zároveň si doktoři myslí, že staré auto po několika majitelích je ideálním zdrojem bakterií a bacilů v malém množství a člověk si pak snáze posílí imunitní systém. Nové auto je prý až příliš čisté.

Něco na tom bude, ale podle nás to rozhodně neznamená, že teď všichni musíte běžet do bazaru a koupit si tu nejpříšerněji vyhlížející plečku s interiérem páchnoucím jak mokrý pes jen proto, abyste nedostali rýmu. Rozhodně budeme raději týden tahat kapesník než se léčit ze svrabu a neštovic.

Leave a Reply