Klimatizace potřebuje pročistit !

 

Víte co dýcháte vy a vaše děti?

Jezdíte klimatizovaným autem denně do práce, do školy, za sportem, na dovolenou….?Bývají děti často nemocné? Míváte i vy zdravotní potíže? Přemýšleli jste někdy o tom, proč? Odpověď možná naleznete zde.

Klimatizace v létě – je dobrý sluha, ale může být i špatný pán. Riziko vlivu klimatizace na srdeční činnost je asi všeobecně známo. Další zdravotní rizika – pokud je klimatizační a filtrační systém ve voze neudržovaný, spolu s ochlazeným vzduchem do kabiny proudí i vše co nestačí zachytit: roztoči, plísně, množství hub, bakterií a zvířeného prachu. Jak předcházet takovému zdravotnímu riziku?

Klimatizace potřebuje pročistit a vyměnit olej!

Výrobci  “ klimatizace “ doporučují kontrolu a servis   2x   ročně!

Proč tak často?

Klimatizace funguje jako lednice. Ta ale stále stojí na místě a „nedýchá“ denně znečištěný vzduch z venku. Naproti tomu, klimatizace ve vašem voze je vystavována otřesům a vnějším vlivům. Systém klimatizace také nikdy není zcela těsný a dochází k únikům chladiva a oleje. Pokud je ho málo, sice chladí, ale je extrémně zatěžován např.kompresor, potažmo motor. Zvyšuje se spotřeba paliva vozu a namáhá řemen. Může dojít až k přetržení řemenu kompresoru klimatizace. Stejným řemenem může být poháněno např. i vodní čerpadlo. V takovém případě pak dochází až k zadření motoru. Při úniku chladiva a hlavně oleje z chladicího systému hrozí riziko zadření kompresoru klimatizace. Pak cena opravy nezřídka dosahuje řádů desítek tisíc korun.

Každý automobil má přesně definované množství chladiva a oleje. Pouhé doplnění chladiva nestačí!

Preventivní údržba se VYPLATÍ!

Jak kontrola probíhá?

  • netěsnosti a úniky chladiva ze systému
  • pročistí chladící systém, filtry, doplní oleje, kapaliny antiseptické směsi a pod.
  • dezinfekci průduchů

 

 

Leave a Reply