Hyundai Veloster

 

 

Hyundai Veloster

Hyundai Veloster

 

Hyundai představil kupé Veloster

Korejský Hyundai zřejmě definitivně opouští dobu, kdy nabízel designérsky neatraktivní auta zaměřená na nízkou cenu. S novým Velosterem vstupuje do třídy malých kupé a minimálně po stránce designu jde o zajímavý model.

Novince od Hyundaie nelze upřít nápaditý vzhled s vysokou zadní částí i výraznou přední maskou. Automobil o délce 4,2 metru nabídne také velké prosklení – prakticky celá střecha je ze skla. Standardem jsou sedmnáctipalcová litá kola, za příplatek jsou k dispozici ještě o jeden palec větší

Zpohonných jednotek byla zatím potvrzena jediná – čtyřválcová šestnáctistovka s výkonem 139 koní (102 kW) a 167 Nm točivého momentu. Vzhledem k dynamickému designu výkon motoru zrovna neohromí, a to i přesto, že Hyundai Veloster je na dnešní poměry docela lehký – váží 1175 kilogramů. Jaké jsou jízdní výkony s tímto motorem Hyundai zatím nezveřejnil. Jisté ani není, zda budou k dispozici i jiné agregáty.

Převodovka je standardně manuální šestistupňová, k dispozici je i nová dvouspojková automatická převodovka se stejným počtem rychlostních stupňů.

Cena zatím nebyla zveřejněna. Hyundai Veloster se objeví i na evropských trzích, přesné datum uvedení na trh zatím nebylo oznámeno.

.

Leave a Reply