Nová Kia Picanto

Zbrusu nová Kia Picanto, která si odbyla svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě, je kompletně přepracována a díky svému vynikajícímu stylingu má ambice působit nyní vyzrálejším a sebevědomějším dojmem.

Nové Picanto narostlo v porovnání s předchozí generací do délky a má také delší rozvor. To slibuje větší pohodlí pro pasažéry a více místa pro jejich zavazadla. Poprvé je možné vybírat ze tří- a pětidveřové karoserie.

Více stylu, více karosářských variant, větší prostor a menší čelní odpor vzduchu

Smělá přední část s výrazně nižší maskou chladiče a dramaticky zúženou mřížkou dodává vozu sportovní a nápadný výraz. Výrazné boční křivky zase vnáší do profilu automobilu dynamické napětí. Při pohledu zezadu vypadá nové Picanto s velkým zadním oknem lemovaným unikátní grafikou zadních svítilen elegantně a moderně. To vše je dále podpořeno účelnou částí zadního nárazníku.

Třídveřová verze má ještě sportovnější charakter. Kontrastní prvky vsazené do zadního nárazníku budí dojem širšího a stabilnějšího auta. Vše je precizně doladěno tak, aby se charakter třídveřové verze jasně odlišoval od pětidveřového provedení.

I když je nyní nové 3,6 metru dlouhé Picanto stylovější, nadále zůstává vysoce praktickým vozem. Celková délka narostla o 60 mm a rozvor byl prodloužen o 15 mm. Tyto nárůsty společně s některými důmyslnými řešeními v interiéru znamenají více místa pro pasažéry (vpředu je v oblasti nohou o 36 mm více místa) a jejich zavazadla. Zavazadlový prostor s objemem rovných 200 litrů se zvětšil o 27 %.

Pozornost věnovaná detailům designu karoserie zlepšila také aerodymaniku nového Picanta. Součinitel čelního odporu vzduchu je pouhých 0,31 – nižší než u většiny vozů A-segmentu.

Interiér s komfortem “velkých aut”

Sofistikovaný interiér nového Picanta nabídne majitelům řadu komfortních a užitečných prvků typických pro “velká auta”. Řada z nich se ve voze tohoto segmentu objeví vůbec poprvé.

Z výbavy, kterou bude mít nové Picanto buď standardně v nejvyšších výbavách nebo na přání u nižších výbav uveďme například čelní okno s UV filtrem, samočinnou klimatizaci, elektrické sklápění vnějších zpětných zrcátek, úložné prostory v sedadle spolujezdce a v podlaze, výklopné držáky nápojů s jemným podsvícením či indikátor řazení pro hospodárný styl jízdy. Za zmínku rovněž stojí bezklíčkové odemykání a startování vozu tlačítkem start/stop, aktivní opěrky hlavy, kolenní airbag řidiče, vyhřívaný věnec volantu, parkovací senzory vzadu a stop/start systém ISG, který dále snižuje spotřebu paliva.

Vysoká efektivita motoru znamená vynikající spotřebu paliva

Nové Picanto bude v Evropě vybaveno vysoce efektivními motory Kappa, díky kterým mohla být základní úroveň emisí CO2 redukována až na hranici 90 g/km a spotřeba paliva snížena až na pouhých 4,1 l/100 km – to vše za předpokladu použití start-stop systému ISG.

Vrcholem nabídky je čtyřválec o objemu 1248 cm3 s výkonem 85 koní a točivým momentem 121 N. m. Dále budou zákazníkům nabízeny dva tříválce o objemu 998 cm3 s možností spalování pouze benzinu nebo LPG a benzinu. První varianta produkuje výkon 69 koní a točivý moment 95 N. m, pohonná jednotka Bi-fuel disponuje výkonem 82 koní a točivým momentem 94 N. m.

Pro všechny motorizace nového Picanta bude standardně dodávána pětistupňová přímo řazená převodovka, čtyřstupňový automat bude možno objednat na přání k motoru o objemu 1,25 l s výkonem 85 koní.

Vyšší úroveň bezpečnosti

Zcela nová konstrukce karoserie nového Picanta využívá z větší části vysokopevnostní ocele, takže je posádka v případě nárazu lépe chráněna. Dostupná bezpečností výbava obsahuje až devět airbagů (včetně nového kolenního airbagu řidiče), elektronickou kontrolu stability, pomocníka pro rozjezd do kopce a aktivní hlavové opěrky předních sedadel zabraňující hypertenzi krční páteře při nárazu zezadu. Pro další zvýšení bezpečnosti je tu dále systém ESS (Emergency Stop Signal).

Leave a Reply