Nová Kia Rio

 

Je tady Autosalon Ženeva 2011

Domácí Škoda Fabia bude mít zas o něco těžší život. Nová Kia chce kvalitou a kultivovaností zaútočit na nejlepší ve třídě.

Korejští výrobci poslední dobou ukazují, že se musí mít zavedená evropská konfekce na pozoru. Například model Kia Cee’d je velmi schopný a nové SUV Kia Sportage se klidně může postavit vozům jako VW Tiguan či Škoda Yeti. Nový přírůstek automobilky Kia, model Rio, uvidíme na autosalonu v Ženevě. S ním bude chtít značka rovněž konkurenci zle potrápit.

Nová Kia Rio byla opět navržena v evropském centru automobilky pod vedením designéra Petera Schreyera. Design nového modelu Rio hodně připomíná větší vozy značky, zejména pak SUV Sportage či sedan Kia Optima (nebo Magentis, chcete-li). Velikostí auto stále spadá do segmentu B, dostalo ale o 70 mm delší rozvor a značně zvětšilo prostor pro posádku a zavazadla. Do kufru se nyní vejde 292 litrů.

Pod kapotou se objeví modifikované motory, ale novinkou je diesel 1,1 litru s výkonem 70 koní a emisemi 85 g/km CO2. V roce 2012 pak Kia Rio dostane nový benzínový přeplňovaný čtyřválec GDI o objemu 1,2 litru s výkonem přes 100 koní. Škoda Fabia se tak musí mít na pozoru

Leave a Reply