Opel Corsa modelový rok 2011

 

 

Opel Corsa

 

Decentní stylistické úpravy přicházejí čtyři roky pro premiéře čtvrté generace Opelu Corsa a necelý rok poté, co Opel modifikoval škálu pohonných jednotek a odladění podvozku.

A co se u Corsy modelového roku 2011 vlastně změnilo? Především je to vnější vzhled, který Opel sjednotil s ostatními současnými modely, retuše jsou ale pouze kosmetické. Spodní mřížka chladiče je nyní širší a vyšší, jiná jsou přední světla a logo výrobce je integrované do širší chromované lišty. Není toho mnoho, ale větších zásahů ani nebylo třeba.

Pro modelový rok 2011 přichází také nový výbavový stupeň Color Line, jenž bude dostupný na všech trzích napříč Evropou. Nečekejme žádné zázraky, ale spíše hry s barevnými „rychlými“ pruhy, laděním zrcátek či litými, sedmnáctipalcovými koly.

Uvnitř je nový audiosystém o výkonu 4 x 20 W se sedmi reproduktory, nově se dají zvolit některé dekorační prvky interiéru v červené nebo oranžové barvě.

V nabídce přibyla verze Corsa EcoFlex se vznětovým motorem 1,3 CDTI, jenž je vybaven soustavou start/stop. Díky tomu má Corsa EcoFlex s třídveřovou karoserií spotřebovat v kombinovaném cyklu jen 3,5 l/100 km (o 0,2 l/100 km méně než dosud), přičemž emise CO2 klesly z 98 na 94 g/km. Výraznější je zlepšení v městském cyklu, kde se spotřeba snížila o 0,4 l/100 km na výsledných 4,2 l/100 km.

Modernizované Corsy se na tuzemském trhu objeví koncem února příštího roku. Prodejní ceny nebyly zatím zveřejněny, patrně ale budou stejné jako u současné generace. Opel Corsa se i nadále vyrábí ve dvou karosářských verzích – třídveřové a praktičtější pětidveřové

 

Leave a Reply