Test letních pneumatik

 

Nejlepší letní pneumatiky z letošní nabídky pro Škodu Octavia a jiná auta podobné velikosti nabízí Continental. Rozhodl o tom nezávislý srovnávací test autoklubu ADAC a jeho partnerů. A opět Continental! Pneumatiky této značky kralují letošním testům. Continental letos zvítězil ve všech třech kategoriích tradičních testů letního obutí – přemožitele nenašel mezi 14palcovými, 16palcovými koly pro SUV ani ve třídě kol velikosti 205/55 16 pro běžná osobní auta

Vítězný model Continental ContiPremiumContact 5 doprovodily do skupiny pneumatik s nejlepším hodnocením také výrobky Goodyear OptiGrip, Dunlop SP Sport Fast-Response, Bridgestone Turanza T001 a Semperit Speed-Life. Za nimi následuje ve výsledkové listině deset produktů, u nichž testy odhalily alespoň jednu slabinu.

Některé gumy neobstály ve zkouškách, které se věnují rychlosti opotřebení vzorku, jiné příliš zvyšují spotřebu paliva nebo jsou hlučnější než nejlepší kvintet.Nejlevnější volbu z pětky nejúspěšnějších představují letní pláště značky Semperit. Sadu čtyř takových kol lze koupit v internetových obchodech za 6300 korun. O zhruba 1300 korun více zaplatí ten, kdo vsadí na vítěze testu ADAC od Continentalu. Žádná z pneumatik ve srovnávacím testu vyloženě nepropadla.

  1. Tuzemští řidiči nesmí výměnu zimních kol za letní uspěchat.
  2. Až do konce března platí, že při zimních podmínkách musí mít na autě zimní obutí.

 

Leave a Reply