Abarth 695 Tributo Maserati

 

 

O Abarthu už pár měsíců nebylo ani slechu. Naposledy zaplavil boloňský autosalon čtveřicí novinek, čímž si na nějakou dobu vystřílel prach. Dnes ovšem oznámil, že na blížící se autosalon v Ženevě přiveze nejen tyto modely, ale k nim i zbrusu nový 695 Tributo Maserati.

I přes skoro dokonale nově znějící název půjde jen o upravený Abarth 500 Cabrio, ale ne úplně jemně. Vůz dostane řadu prvků, které mají připomínat existující modely Maserati, z nichž nejviditelnějším jsou 17″ kola z lehkých slitin vytvořená po vzoru disků Neptune dodávaných právě k vozům věhlasnější italské značky koncernu Fiat. Za nimi se pak skryjí brzdy Brembo s kotouči o průměru 305 mm.

Dalším těžko přehlédnutelným specifikem je vínový třívrstvý lak Ponte Vecchio Bordeaux, který kontrastuje se šedě zbarvenou stahovací střechou, v tomto případě pochopitelně výlučné elektricky ovládanou.

V interiéru najdeme béžové čalounění kůží  Poltrona Frau, jež je jinak dosti typické opět hlavně pro Maserati, obložení palubní karbonovými doplňky a v tomto duchu vyvedené další prvky. Výbava vozu bude jistě blízká té maximální možné, což by bylo i v souladu s představou Fiatu o tomto autě vyjádřenou slovy o „spojení nejvyšší úrovně elegance s maximálním komfortem”. Konkrétně se ale automobilka otírá jen o xenonová světla nebo nejlepší dostupný audiosystém.

Přečtěte si více: Představení Abarthu 500 Cabrio v provedení 695 Tributo Maserati.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply