Aston Martin Virage

 

Dnes pro vás máme exkluzivní recenzi naprosto exkluzivního vozu, který pochází z Anglie. Jedná se o Aston Martin Virage, který vyplňuje díru v nabídce mezi modely DB9 a DBS. Pojďme se podívat, jak si v testu vedl.

 Po designové stránce se jedná o klasický Aston Martin, což možná někoho zklame. Aston má stejný styl designu už opravdu dlouho, ale jedná se o klasiku, která má kořeny v bohaté minulosti, takže každý rok stejný vzhled jsme ochotni Astonu odpustit. Na první pohled vás vzhled stejně uzemní, stejně jako nás. Virage je majestátný, mohutný a zároveň agilní vůz a svou rychlost dává světu na odiv opravdu dobře. Přední části dominuje klasická mohutná maska chladiče, která je doplněna kapkovitými světlomety s LED diodami pro denní svícení. Líbil se nám také sportovní nárazník, který dodává vozu správný agresivní feeling. Zadní části dominují mohutné světlomety, dvě koncovky výfuku a také difuzor v barvě vozu. Nejdynamičtěji tento vůz vypadá při pohledu z boku, kdy vyniknou dynamické linie, dlouhý čumák a nízký profil bočního okna. Testovaný model byl opatřen stylovou bílou barvou, která k němu dobře sedla a má za následek, že ho na silnici jen tak někdo nepřehlédne.

Zalíbila se nám také stylová litá kola, pod kterými se krčí obrovské, karbono-keramické kotoučové brzdy s ještě většími třmeny. Interiér je přesně takový, jaký byste od Astonu očekávali. Je prostě úžasný, dílenské zpracování je na špičkové úrovni a interiér je střídmý a zároveň stylový. Dominantou interiéru je mohutná středová konzole a elegantní budíky, které jsou dobře čitelné i na přímém slunečním světle. Sedadla jsou také úžasná, najít si v nich vhodnou pozici není vůbec obtížné a dobře obepnou tělo i při sportovní jízdě. Co se týče prostornosti, tak na sedadlech je dostatek místa i pro vyšší postavy a vůz je pohodlný i na delší cestování. Aby také ne, jedná se o cestovní GT, které je přímo stvořené pro to, aby polykalo dálniční kilometry.

 A teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, což je samozřejmě motor. Pod kapotou tohoto stylového krasavce se ukrývá obrovský dvanáctiválcový motor o zdvihovém objemu 5935cc, který dává nejvyšší výkon 490 koní při 6500 ot/min a kroutící moment 570 Nm při 4750 ot/min. Zátah vozu je opravdu famózní, zrychlení z 0-100 km/h je dílem 4.6s a můžete pokračovat k maximální rychlosti až 298 km/h. Motor má hlavně úžasný zvuk, v nízkých otáčkách je takový hluboký a nabručený, v těch vysokých se ale změní ve vyloženě sportovní. S tímto motorem o vás budou vědět všichni v okruhu několika kilometrů. Poháněna je samozřejmě zadní náprava, a to prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky, který sice není nejrychlejší, ale k celkovému charakteru vozu se hodí. Jízdní vlastnosti vám poskytnou jak dostatek komfortu, tak dostatek přilnavosti, Astonu se totiž podařilo vyladit podvozek a odpružení na takřka dokonalý kompromis. Větší nerovnosti jsou kvůli velkým kolům a pneumatikám s minimální výškou cítit, ale není to nic hrozného. Spotřeba je samozřejmě obrovská, ale to majitel takového vozu určitě řešit nebude.

 Aston Martin Virage je úžasný kousek techniky zabalený ve stylovém a elegantním hávu. Je to prostě typický Aston, je dostatečně okázalý, ale zase ne přehnaně moc, jako jsou někteří jeho konkurenti. Nejvíce nás dostal motor, a to hlavně jeho zvuk, ze kterého vám naskočí husí kůže. Jízdní vlastnosti jsou skvěle vyvážené a vůz vám poskytne jak komfort, tak skvělou přilnavost

Leave a Reply