Vzácné Ferrari

Vzácné Ferrari 166 MM Touring Barchetta na prodej

Máte zbytečných přibližně padesát milionů korun a nevíte, jak je investovat? Měli bychom pro vás jeden zaručeně spolehlivý tip.

Koupit si nové auto za dva miliony dolarů není zrovna dobrá investice, pokud se tedy přímo nejedná o Ferrari postavené na zakázku. Ale jedno Ferrari by dobrou investicí být mohlo. Je ale poněkud staršího data výroby. To by vám ale nemělo vadit, protože podobné stroje prostě nestárnou.

A vůbec, Ferrari 166 je jeden z prvních modelů, který Ferrari kdy vyrobilo. Pod kapotou má zajímavost – dvoulitrový atmosférický motor s dvanácti válci. Výkon dosahuje na 142 koní a pětitupňová převodovka pomůže vozu akcelerovat na rychlost 160 km/h za 27 sekund. Modelů Touring Barchetta vzniklo jen 25.

Ferrari 166 MM Touring Barchetta výrobního čísla 0024 M, které je nyní v aukční síni RM na prodej, se představilo už v roce 1949 na autosalonu v Paříži v argentinských závodních barvách, tedy modro-žluté. Pak putovalo do Jižní Ameriky, přesněji řečeno do Argentiny, aby zde v roce 1950 vyhrálo závod v Mar del Plata.

V roce 1951 závodilo ve slavné rally Mille Miglia a pak se o něm dlouho nic nevědělo, než podstoupilo důkladnou restauraci. Výsledek vidíte na obrázku.   Očekává se, že cena o hodně překročí dva miliony dolarů, tedy asi 40 milionů korun. (Arizona)

Leave a Reply