Čím na auto po vybroušení koroze?

 

Jak a čím ošetřit auto po vybroušení koroze?

Má se lesklý kov nejdříve ošetřit nějakou základovkou a teprve potom vytmelit, nebo nejdřív tmel, přebroušení a až poté barva? A jakou základní barvu byste mi doporučili?

Vypracování podkladu, nátěrového systému, by mělo korespondovat s druhem zvoleného finálního vrchního emailu.

Např. pod vypalovací autoemail S 2053 Autobal nebo dvousložkové polyuretanové emaily není vhodné použít běžné syntetické na vzduchu schnoucí základní barvy ( S 2000 Pragoprimer a pod.).

Dvousložkové polyesterové tmely od firmy BKP Výroba polyesterových tmelů, Uherský Brod (obchod@bkp.cz) je možné nanášet přímo na čistý kov, ale s ohledem na antikorozní ochranu je vyhodnější předem aplikovat kvalitní antikorozní základní barvu a potom potřebná místa vytmelit.

Po vybroušení je pak potřebné podklad sjednotit vhodnou podkladovou barvou případně stříkacím tmelem firmy BKP, celou plochu jemně přebrousit jemným brusným papírem č. 400, 600 a případně i jemnějším.Teprve na takto dokonale přpravený podklad je možné aplikovat vrchní email.

 Z dostupných základních antikorozních nátěrových hmot, která je vhodná jak pod polyesterový tmel, tak prakticky pod každý druh podkladové barvy nebo emailu, je možné použít epoxidovou antikorozní základní dvousložkovou barvu S 2300 Epolex.Tuto barvu je možné použít i jako podkladovou, přestřík tmelených míst a pro celkové sjednocení podkladu pod finální nástřik emailem

Leave a Reply