Dacia se v Česku začne prodávat od června.

 

Dacia vypustila sadu nových fotografií svého nového SUV Duster. Novinka, jenž bude patřit mezi nejlevnější vozy s pohonem obou náprav, v Česku prodávat od června.se začne

Dacia Duster

Jedno z nejlevnějších SUV na trhu – Dacia Duster – se začne prodávat prvního června. Přinášíme oficiální kompletní ceník, nejlacinější verze s benzínovou šestnáctistovkou přijde na 250 tisíc, nejlevnější verze s pohonem všech kol je za tři sta tisíc korun.

Duster měří na délku 4,31 metru a patří tedy ke kompaktním zástupcům kategorie SUV, podobně jako Škoda Yeti. Na výšku měří Dacia Duster 1,82 m, zavazadlový prostor nabízí základní objem 475 litrů.

V nabídce bude benzínová šestnáctistovka (81 kW / 110 k) nebo dva turbodiesely – 63 kW (85 k) a 77 kW (105 k). Techniku pohonu 4×4 dodal Nissan. Světlá výška činí solidních 200 mm.

V nabídce jsou tři motory, verze s pohonem přední nápravy i 4×4. Základní verze Access má ABS s brzdovým asistentem a dva přední airbagy (u spolujezdce vypínatelný), nicméně vzhledem k nízké ceně nemá v základní výbavě autorádio, centrální zamykání, elektrické ovládání oken či klimatizaci. Ceny příplatkových výbav jsou nicméně rozumně zvolené – kupříkladu manuální klimatizace stojí 15 tisíc, ESP osm tisíc korun.

Leave a Reply