Jeep bude rozšiřovat nabídku

 

 

 

Američané míří do segmentu B, kde teprve vzniká trh s SUV a crossovery. Auta jako Nissan Juke ukazují, že i s nejmenšími je nutno počítat a Jeep nezůstane pozadu.

Kontrolu nad třetím největším automobilovým koncernem ameriky získal nedávno Fiat. Italské vedení okamžitě vytyčilo svým novým podřízeným ambiciózní cíle a značka Jeep musí rozšířit svou nabídku na obou stranách. Na dolním konci to znamená další postup o třídu níž, do segmentu B. Jeep tu uvidíme už v roce 2013.

Šéf Jeepu Mike Manley prozradil v Ženevě, že značka vidí v segmentu B využitelný prostor. „Na projektu, který tento prostor obsadí, už pracujeme a výsledky našeho snažení uvidíte na silnicích v roce 2013,“ řekl Manley. Pokračoval tím, že bez platformy a motorů Fiatu by expanze nebyla možná. Pro vrcholné verze je Manleyho slovy „zcela nepostradatelný“ pohon všech kol, to ovšem znamená, že Jeep bude muset na technice Fiatu pořádně zapracovat – Italové staví v nižších třídách téměř výhradně předokolky.

Malé SUV bude zaměřené podobně jako tolik jiných módních a stylových aut současnosti. Jeep nasadí vysoké marže a nabídne zákazníkům široké možnosti individualizace. Manley už viděl několik návrhů a projekt ho velmi zaujal. Prozradil něco málo i o designu: „Představte si trochu uhlazenější a menší příď Wrangleru a budete mít dobrou představu o tom, jak by měl náš nový model vypadat.“

Leave a Reply