Nová Škoda a nové logo

 

 Nová Škoda v předvečer autosalonu v Ženevě představuje novou designovou studii, která má ukázat budoucí směřování značky.

 Mladoboleslavská Škoda konečně ukázala slibovanou studii nového automobilu, kterou si budeme moci prohlédnout naživo na autosalonu v Ženevě. Nejedná se ale o koncept malého ekologického vozu do města, který se zřejmě na výstavišti představí jen pod logem Volkswagen. Toto je úplně nové auto zahajující novou etapu značky Škoda.

Ještě nebylo potvrzeno oficiální jméno, ale šušká se, že by se mohlo vrátit označení Škoda Felicia. Velikostí by totiž nový model mohl spadat mezi základní Fabii a větší Octavii. Na to je ale ještě brzy, jedná se totiž jen o studii. Ale některé detaily uvidíme v sériové výrobě na všech modelech Škoda. Od nového vozu si automobilka slibuje posílení své pozice nejen v Evropě, ale především v Asii a hlavně Číně.

Všimněme si ale také nového loga značky Škoda, o kterém se toho hodně napovídalo. Automobilka představuje jednodušší a srozumitelnější znak, který více zapadne do rodiny Volkswagen. Na první pohled je zřejmé, že v podobném „jednoduchém“ duchu se nese i studie nového automobilu. Je velmi nekomplikovaný a srozumitelný, což se projeví určitě i v sériové výrobě. Zřejmě se bude jednat o cenově dostupný vůz jednoduchý na výrobu, což automobilce pomůže snížit náklady a tím i cenu.

Za zmínku ale stojí také interiér, který je ani ne tak revolucí, jako spíše promyšlenou evolucí současného designového stylu. Nový volant a přístrojová deska

vypadají hodně sériově, stejně tak středová konzola. Nedivili bychom se, kdyby se v prakticky nezměněné podobě tyto prvky dostaly do nového městského auta a také do nové generace Škody Octavia, která ale by se měla ukázat už v roce 2012.

Počítejme s tím, že nové modely domácí automobilky Škoda ponesou prvky podobné této studii. Zmizí tedy zakulacené rysy a Škoda se více zahranatí. Podobný směr ale můžeme vidět u všech produktů koncernu Volkswagen. Předpokládáme, že Škoda brzy zveřejní další konkrétnější informace o nové studii a plány do budoucna

Počítejme s tím, že nové modely domácí automobilky Škoda ponesou prvky podobné této studii. Zmizí tedy zakulacené rysy a Škoda se více zahranatí. Podobný směr ale můžeme vidět u všech produktů koncernu Volkswagen. Předpokládáme, že Škoda brzy zveřejní další konkrétnější informace o nové studii a plány do budoucna..

Leave a Reply