Mazda vyhání pavouky z motoru

Podivnou svolávací akci mají na svědomí sítě v palivovém vedení Mazdy 6. Přes padesát tisíc amerických řidičů dostane do auta speciální klapku proti pavoukům.

V našich zeměpisných délkách může být obtížné ověřit některé zprávy, nicméně poslední svolávací akce Mazdy v USA je zřejmě skutečná. Pokud nejde o zvlášť podařený aprílový žert, svolává japonská automobilka na 52 tisíc vozů Mazda 6. Důvodem jsou pavouci v palivové nádrži.

Přesněji řečeno způsobují problémy sítě jistého druhu pavouka, kterému se dobře daří v palivovém systému. Jemná vlákna mohou ucpat pojistný ventil nádrže, v níž pak opakovaně vzniká silný podtlak (na princip se neptejte). Tento podtlak může v krajním případě způsobit prasknutí nádrže a únik benzínu.

Žertem by svolávací akce být neměla, na stránkách ji totiž oficiálně vede americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Podle oficiální zprávy se problém týká 52 000 aut, vyrobených od 8. dubna 2008 do 8. února 2010. Servisy okamžitě začnou s bezplatnými prohlídkami a všem ohroženým autům nainstalují speciální klapku proti pavoukům.

Leave a Reply