Nejmenší MINI

 

 

 Koncept Rocketman se líbil, a přestože měl hlavně předvést nový design Mini, jeho skromné rozměry nebyly dílem náhody. Britové přemýšlí o expanzi směrem dolů.

Šéf marketingu Mini Ian Robertson prozradil, že malý koncept Rocketman s velkou pravděpodobností zamíří do výroby. Studie, vystavená v Ženevě, byla původně především ukázkou změn ve smýšlení designérů značky, kterou nedávno opustil Gert Hildebrand, zodpovědný za tvary všech dosavadních modelů Mini. Nový šéfdesignér Anders Warming předvedl Rocketmanem vlastní vizi.

Veřejnost však na auto zareagovala dobře a značka, jejíž sláva kdysi vyrostla na jednom z nejmenších aut světa, vážně uvažuje o expanzi směrem dolů. Mnoho lidí totiž kritizovalo velikost posledních modelů, především crossoveru Countryman. Návrat do segmentu A by byl pro Mini také jistým návratem ke kořenům.

Dobrý smysl dává rozhodnutí i z jiného důvodu – od malých Mini totiž nikdo nečeká víc než dvě použitelná sedadla a náznak kufru. Ani základní Mini, bojující v segmentu B, nenabízí víc. Rocketman by mohl dát řidičům to samé s ještě nižší hmotností. Ian Robertson řekl doslova, že Mini je zvlášť dobré v hledání moderních interpretací věcí dávno minulých. Připomněl také jinou skutečnost – všechny koncepty nového Mini nakonec vždy skončily ve výrobě.

Kdy by se mohl Rocketman objevit na trhu nevíme, ale Mini je v současnosti zaměstnané vývojem příští generace svého základního modelu. Třídveřový hatchback a kabrio zůstávají podle Robertsona páteří nabídky automobilky. Jejich třetí generace se objeví za dva roky. Teprve pak bude mít Mini volné prostředky na dokončení zcela nového menšího modelu, nedělejte si tedy naděje před rokem 2014, a spíš ještě později.

Leave a Reply