Chevrolet Volt míří do Evropy

 

 

Ampera má problém

Plug-in hybrid Chevrolet Volt vyrazí v Evropě do boje se svým dvojčetem jménem Opel Ampera vyzbrojen nižší cenou. V Německu bude rozdíl činit téměř 950 eur.

Chevrolet Volt a Opel Ampera se chystají na evropské trhy. Obě značky už prozradily ceny a starý kontinent je překvapen: Volt bude levnější. Původně si přitom Ampera měla užívat evropského monopolu na pohonné ústrojí Voltec, radost Opelu vedení General Motors veřejně zkazilo až v Ženevě.

Připomeňme, že přední kola Voltu i Ampery pohání elektromotor o výkonu 151 koní disponující nejvyšším točivým momentem 370 Nm. Díky němu zrychlí oba téměř totožné stroje z nuly na sto kilometrů v hodině za 9 sekund. Výrobci udávají shodné maximální rychlosti 161 kilometrů v hodině.

Oba modely si s sebou vezou elektřinu na čtyřicet až šedesát kilometrů jízdy. Teprve když ji spotřebují, nastartuje počítač motor o objemu 1,4 litru, který pohání palubní generátor. Dojezd vozu je díky tomuto řešení přibližně šest set kilometrů.

V Německu se má Chevrolet Volt prodávat od 41 950 eur s DPH, to jest asi za milion korun. Opel Ampera dostal na stejném trhu cenu o 950 eur vyšší. Bude proto zajímavé souboj sesterských značek sledovat.

Leave a Reply